Футбол

Футбольні м'ячі

Футбольний м'яч – ось вона, прекрасна мрія нашого дитинства! У кожному дворі діти і дорослі щодня ганяють м'яч, прагнучи пробити їм ворота суперника. І звичайно, у цей момент ніхто з них не замислюється про те, як же з'явилася і розвивалася ця гра. Але, у кожного з них є свій футбольний кумир, ім'я якого частенько зривається з губ в мріях дітей і в болельщичеських поривах батьків.

Футбол – (від англійського «football» – «ножний м'яч») командна гра, в ході якої гравці повинні забити як можна більше число м'ячів у ворота супротивника. Перша футбольна організація – Асоціація футболу з'явилася на світло в 1863 році, і дата її заснування вважається за дату народження сучасного футболу, не дивлячись на те, що в ігри, подібні цією людство грало з моменту своєї появи. Футбольне поле розміру 90-120 на 45-90 метрів, тривалість гри — 90 хвилин (2 тайми по 45 хвилин з перервою 15 хвилин), 11 гравців і 1 м'яч – ось головні ігри, що становлять, у футбол. Якість покриття, підготовка гравців, лояльність суддів – все це має величезне значення. Але, хочеться звернути увагу на те, навколо чого відбувається вся дія матчу – футбольний м'яч. Сучасний футбольний м'яч має сферичну форму, виготовлений з шкіри або синтетики. М'яч має багатошарову конструкцію: покришка, внутрішні покриття, камера. Кожен з цих шарів виконує свої функції і дозволяє м'ячу бути ідеальним снарядом для гри у футбол. Покришка класичного м'яча складається з 12 п'ятикутників і 20 шестикутників, які зшиті або склеєні один з одним. Сучасні м'ячі можуть бути зшиті і з деталей іншої форми. Так, наприклад, офіційний м'яч Чемпіонату Світу по футболу 2008 року був зшитий з деталей, схожих на невеликі пропелери. Класичний колір покришки – чорно-білий, хоча існують м'ячі і інших забарвлень. Внутрішні покриття з бавовни і поліестра покращують швидкісні характеристики м'яча. Камера, що утримує повітря виготовляється з латексу, Бутилу, поліурітана. Футбольні м'ячі бувають 5 розмірів: 1, 2 - м'ячі сувенірні і рекламні; 3 - до 8 років; 4-8 - 14 років; 5 - старше 14 років. При виборі футбольного м'яча слід враховувати тип майданчика на якій Ви гратимете (існують м'ячі для закритих майданчиків, пляжного футболу, футзалу), характер гри (м'ячі для тренувань, змагань, професійні і любительські м'ячі), вік гравців (відповідно, розмір м'яча). І звичайно, для справді комфортної і блискучої гри варто пам'ятати про правильне накачування м'яча (її Вам допоможуть зробити спеціальні електронні манометри), про грамотно вибрану спортивну форму і взуття.